רענון עזרה ראשונה לגננות

רענון עזרה ראשונה לגננות

נכון להיום, קיימת דרישה מצד ההורים והן מצד משרד החינוך על פי אגף הביטחון לעמוד בכל תרחישי הביטחון בשעת חירום. הדרישה הזאת למעשה הינה להפעיל קורס רענון עזרה ראשונה לגננות על מנת שאלו תדענה להתמודד עם מצבים קשים בעתות סכנה. מכיוון שרוב היום הילדים נמצאים ברשות הגננות והמטפלות, מחויבות אלו לשמור עליהם במיומנות הגבוהה ביותר וחלק מזה קשור גם בשמירת ידיעותיהם בתחום עזרה הראשונה. אז אחת לשנתיים, כאשר פג תוקף התעודה, מחויבים אנשי ההוראה ובפרט גננות לקחת את האחריות לידיים ולצאת אל קורס רענון עזרה ראשונה לגננות.

חשיבות הרענון- עזרה ראשונה לגננות

חשיבות רענון עזרה ראשונה לגננות הינה מעל לכל- למעשה רוב בעלי המקצוע, הן מאמני כושר, עובדים של ארגון כזה או אחר מחויבים אף הם לאחר שנתיים לבצע ריענון. ריענון זה הינו לצורך חידוש תוקף התעודה הישנה. כאמור, סגל ההוראה ובפרט אלו המשתייכים למשרד החינוך יידרשו להגיע ולעשות קורס עזרה ראשונה אחת לחייהם אבל בו זמנית יחויבו על פי דרישת משרד החינוך לחדש את התעודה אחת לשנתיים. ריענון הינו הליך המאפשר לצוות הגננות להישאר באופן תמידי על ידע נרכש אשר מטרתו להתמודד נכון אל מול מצבי חירום נפוצים.

אלו נושאים נלמדים בזמן ריענון?

רענון עזרה ראשונה לגננות עוסק בנושאים כמו התמודדות אל מול החייאת ילדים ותינוקות, חנק מגוף זר, נשיכות של בעלי חיים, פרכוסים וכד'. כמו כן, מדברים גם על הרעלות נוכח בליעה של חפצים זרים, קושי בנשימה ואפילו תגובות אלרגיות לא רצוניות. חשיבות הריענון מתן מענה רפואי לכל צוות הגן ובפרט לגננות עד להגעתו של צוות מיומן – כאמור צוות רפואי. הליך העזרה הראשונה מציל חיים ויכול בהחלט לחסוך לא מעט עגמת נפש וסכנות גדולות יותר נוכח מתן עזרה מוטעית או שגויה. לרוב, רענון עזרה ראשונה לגננות ניתן כחלק מתכנית השתלמות או העשרה לצוות הגן או במסגרת ימי הכנה לשנת הלימודים החדשה.
בסיכום דבר, באמצעות ריענון עזרה ראשונה לגננות, יועבר כל המידע אודות מה מותר ומה אסור, ידע בסיסי במבנה הגוף לרבות אנטומיה כללית, בחינה של מערכת העצבים, נשימה ומערכות הלב. הרעיון הוא גם ללמוד את מצב החרום, את השלכותיו לטוב ולרע הן בגן והן בשטח. במסגרת ריענון יתקבלו מדעים אודות תכלית החייאת הילדים, תרגול, מידע עיוני, שימוש בדפיברילטור וכד'.