קורס החייאה – מה זה אומר?

אחת הפעולות החשובות שיש לבצע בעתות חירום היא החייאה, בעוד שסכנות אורבות בכל פינה גם לפעוטות, גם למבוגרי,  כמו גם לקשישים ואפילו לבעלי חיים.

כדי לדעת כיצד פועלים בשעת חירום חשוב לעבור קורס החייאה, בעוד שחברות מקצועיות העוסקות בתחום, מקנות מגוון קורסים בטווחי זמן שונים תוך התאמה לקהל היעד הנדרש לעבור את ההכשרה.

כיום ישנן קורסי עזרה ראשונה וקרוסים להחייאה המתאימים למבוגרים, להורים, לגננות ואחיות, למדריכים, מצילים, שוטרים, בני נוער ובעצם עבור כל מי שרוצה וחייב להכיר את הדרך לפעול בעת מצבי חירום.

מה לומדים בקורס החייאה?

קורס החייאה, וכן במסגרת קורס עזרה ראשונה, כולל רכישת ידע בסיסי אודות מבנה גוף האדם. הניגשים לקורס יבינו מהן סמכויות מגיש העזרה, מה מטרתה של החייאה, הסטודנטים מכירים את מערכת העצבים, הנשימה ומערכות הלב וכלי הדם. באמצעות הקורס רבים רוכשים ידע בתהליכי חיים וגוף האדם ומכירים את כל המערכות החשובות שיש להכיר בעת מצבי חירום.

עוד בקורס החייאה אלה ניתן לתרגל פעולות וסימולציות החייאה, להבין כיצד מבצעים החייאה במבוגרים או בתינוקות, אפשר לדעת כיצד לסייע לכל אדם שנפגע החל עבור מי שנחבל נפל, נחנק, סבל מדום לב שבץ פגיעות ראש פגיעות גפיים.

הקורס מקנה ידע לפעולה ובשאר מקרים אחרים מסכני חיים, תוך קבלת כל הכלים הדרושים להנהלות טובה ויעילה בזמן חירום.

למי זה מתאים?

מלבד רצון של רבים להציל חיים, חשוב לדעת כי קורסי החייאה וריענון, קורס עזרה ראשונה, מתאימים לאלה מאתינו אשר רוצים לעסוק במקצועות ההצלה, הביטחון, ההדרכה הרפואה ועוד. מי שיעבור קורס זה, יקבל תעודת הסמכה רשמית המוכרת במשרדי ממשלה – מה שמועיל לרבים מבחינה תעסוקתית.

כיום אפשר לבחור בין מגוון קורסי עזרה ראשונה והחייאה, החל מקרוסים בסיסיים של 4 שעות עד לכאלה שנמשכים שעות מרובות כמו גם ימים, תוך שחברות מקצועיות יבצעו התאמה וחלוקת השעות עבור הנרשמים אל הקורס, כמו גם קורס עזרה ראשונה לתינוקות.

לסיכום, באמצעות קורס החייאה ניתן להציל חיים,  לתפקד בשעת חירום, כמו גם  להרחיב את הידע ואף להתמקצע בתחום עזרה ראשונה. כדי לקבל ידע מתאים, יש לבחור קורס החייאה מקצועי, איכותי וכזה שיותאם אישית לצרכים שלכם.