מדריך חירום – ככה תתנהלו בשעת מצוקה!

בישראל לצערנו, ישנן לא מעט סיטואציות שיכולות להוביל לסכנת חיים, כמו: תאונות דרכים, פיגועים חבלניים, תאונות עבודה ושאר תרחישים מסכני חיים.

מלבד תרחישים אלה הדורשים אנשים שיודעים להתנהל בשעת חירום, אנשים בארץ ובכל העולם סובלים ממחלות קשות כגון: מחלות לב, אפילפסיה, רבים נופלים וסובלים מפגיעות ראש, ישנם ילדים ובני נוער שנמצאים בסכנה, כמו גם מגוון תרחישים קשים שיכולים לקרות בכל רגע נתון.

אחת הדרכים באמצעותם רבים יכולים להגיש סיוע בשעת חירום, הינה יציאה אל קורס עזרה ראשונה, בעוד שכיום חברות מקצועיות מספקות קורסים כאלה, מספקות קורס בסיסי של 6 שעות עד לקורסי החייאת תינוקות, קורסים לאנשי מקצוע כמו מדריכים, מצילים, מורים גננות ועוד, תוך שישנו אפילו קורס עזרה ראשונה של 44 שעות!

כיצד פועלים בשעת חירום? הנה כמה פעולות שכל אחת ואחד חייבים לבצע:

אם אתם נתקלים במצב חירום, חשוב לדעת כי החובה המצפונית קוראת לכל מי שיודע להגיש עזרה (וגם למי שלא), כדי שיפעל בצורה הנכונה ביותר על מנת להציל כל אדם מסכנה.

בשעת חירום ובסיטואציות כמו נפילה מגובה, תאונה, פיגוע חבלני, טביעה במים, ועוד – חשוב בתחילה לקרוא כמה שיותר מהר לכוחות ההצלה. כיום באמצעות מדריך חירום ולימוד השיטות השונות להצלת חיים: ניתן להגיש סיוע מהיר ככל האפשר לאדם הנפגע – ובכך להציל את חייו.

מלבד קריאה לכוחות ההצלה – כיצד אפשר להתנהל בשעת חירום?

כדי להתנהל נכון במצבי חירום, חשוב לעבור קורס עזרה ראשונה שכולל קבלת כלים להחייאת אדם במצוקה, התמודדות עם אדם שנפל או עם שבר בגוף, ישנם קורסים להחייאת תינוקות, כמו גם כאלה שמסייעים לביצוע מהיר של פעולות בזמן התקף אפילפסיה, עבור אדם שלקה בהתקף אסטמה, התמודדות בעת התקפי לב, הצלת חיים בזמן תאונה, כמו גם טיפול בכל סיטואציה קשה.

חשוב לדעת כי במידה  ותגישו עזרה ובד בבד תפנו למוקדי החירום – צוות ההצלה ינחה אתכם בכל שלב בהגשת הסיוע, תוך שמי שעבר קורס עזרה ראשונה מקצועי: יוכל לפעול בדקות הקריטיות (אשר כל כך קריטיות וחשובות!) על מנת להציל חיים.

לסיכום, מדריך חירום חשוב מאד עבור מי שרוצה לביות דרוך וערוך להתמודדות בשעת חירום. בכך רבים מצילים חיים ומשנים גורלות עבור ילדים, מבוגרים, קשישים ואף עבור בעלי חיים!